Kukulienka

Čarovná svätojánska noc

25 Jún 2007

Čarovná svätojánska noc

23.6.2007

Prvá z komorných akcií MC Kukulienka. Stretli sme sa v predvečer Jána, aby sme tradične privítali leto. Jánsky oheň, svätojánske mušky a Paľko Mokráň ako organizátor sľubovali podvečer (a noc) plný zábavy a radosti. Neboli sme sklamaní.

Stretli sme sa desiati – 4 dospelí a 6 detí. Našli sme si krásne miesto a začali sme prípravy na jánsky oheň. Aby nám deti pomohli aj sa zabavili, vyhlásili sme „maľovanie bez farbičiek“ – deti z nazbieraného dreva, šišiek, kamienkov a iných prírodných materiálov vytvorili obrazy – Danko spravil strašidlo, Silvinka so Zuzkou väzenie na stračej nôžke, Miško s Dankom spojené slimačie domčeky a Alenka domček so záhradkou, pri „stavbe“ ktorého asistovala aj najmladšia účastníčka Emka.

Keď dorazili ďalšie účastníčky (prišlo ďalších 5 dievčat – 3 deti, mama a teta), zapálili sme oheň a prichystali niečo pre hladné brušká. Klobásky a slaninka zavoňali aj chlapom a náš svätojánsky tím sa doplnil o dvoch oteckov a brata – jeden z nich bol dokonca Janko! A s chlapmi prišli aj gitary a ešte lepšia nálada a príjemnejšia atmosféra.

Po večeri nasledovala sardinková schovávačka (pri ktorej sa jedno dieťa schová a ostatní ho hľadajú – a ten kto ho nájde sa schová k nemu, až kým tam nie sú všetci). Potom bol čas na stavanie stanov (kým sme ešte videli, kam ich staviame). Ďalšou zábavkou našej v tom čase 18-člennej skupinky (aj keď sme sa nezapojili všetci) bola hra zvaná Záchranné mólo – museli sme sa pomestiť na jednu deku – a potom na jej polovicu, tretinu, štvrtinu – až sme všetci asi dvanásti stáli na deke o veľkosti 50×60 cm. Záchranné mólo alebo opäť sardinky? J

Do zotmenia sme ešte stihli zopár hier, jedna, pri ktorej sme nahmatali predmety v sáčku a museli ich v prvom kole pomenovať a v druhom opísať tak, aby ostatní uhádli čo držíme, potrápila aj staršie deti.

Keď sa na nebi objavili prvé hviezdičky začali sme sa dožadovať svätojánskych mušiek. Tých sme sa však nedočkali. Aj keď sme prešli veľú časť lesa, svetielka svetlušiek sme nenašli. Možno kvôli teplej jari, možno kvôli krupobitiu z predchádzajúceho dňa. Malou útechou nám bol párik svetlušiek, ktorý sme našli na zemi – videli sme samičku aj samčeka a aj čarovné svetielko, aj keď nelietalo.

Časť výpravy sa okolo pol jedenástej pobrala domov, tí odvážnejší (7 detí s jedným párom rodičov a jednou „nerodičkou“) sa pobrali do stanov. Deti zaspali rýchlo a bez väčších problémov, a my „veľkí“ sme si ešte podebatovali pri vínku a pri ohníku; nechýbal „mládenec“ preskakujúci ohne a odkrývajúci tajomstvá nočnej oblohy (a ako inak, pri padajúcej hviezde plánoval ďalšiu stanovačku počas perzeidov).

Ráno sa zbehli rodičia a starí rodičia prevziať svoje deti. Doniesli raňajky, ktoré nám všetkým dobre padli. Deťom sa ale z lesa veľmi nechcelo a odišli až s prísľubom ďalšej podobnej akcie. Radi im ju prichystáme, bolo nám s nimi a ich rodičmi viac ako príjemne.

Rubrika: Čo sme spolu zažili | Comments Off

11 Jún 2007

Deň detí

 

10. jún 2007: Deň detí

Rubrika: Fotky | Comments Off

11 Jún 2007

Oslava MDD

10.6.2007

Deň detí. Sviatok tých, ktorí sú dôvodom existencie materských centier, tých, ktorí zmenili celý náš život a naše priority. A aj keď im počas celého roka dávame všetko, chceme im dať na ich sviatok aj tak o niečo viac. Myslím, že sa nám to tento rok v Rusovciach znova podarilo.

MDD sme oslavovali o týždeň neskôr, robili sme tak zámerne. Aby sme deťom ich oslavy predĺžili. Od druhej sme nosili, vozili a nafukovali, aby sme pripravili MDD plné súťaží a zábavy. Keď nám okolo tretej telefonovali z Petržalky, že u nich padajú už 15 minút krúpy, nepote3ili sme sa. A obloha nad nami prezrádzala, že u nás to nebude iné. Prvé kvapky nás však neodstrašili a namiesto utekania pred dažďom sme začali nafukovať skákací hrad! A prietrž mračien sme naozaj zahnali! Nesplnila sa ani naša obava, že to odradí rusovských rodičov. Okolo štvrtej sa priestor pri ihrisku začal hemžiť malými aj väčšími deťmi.

Moderátorka Andrejka všetkých privítala, zahájila súťaže. Deti si mohli poskákať na rôznych atrakciách – skákacom hrade od spoločnosti ALGIDA a TUKY CAR WASH, dlhej húsenici a zemeguli, ktoré priniesol a zabezpečoval p. Škot z KRESŤANSKEJ LIGY NA POMOC MENTÁLNE POSTIHNUTÝM NA SLOVENSKU, nechýbalo preťahovanie lanom, prekážkový beh rodičov s deťmi, zhadzovanie plechoviek či skákanie vo vreci. Všetky deti si mohli odtlačiť ručičku ako pamiatku na MDD 2007. A na schladenie boli pripravení požiarnici, so svojimi vodnými súťažami. Program spestrili najstarší škôlkári svojim tanečným vystúpením.

O štvrtej sa všetky deti zoradili a vytvorili najdlhší ľudský vláčik, ktorý meral 25 metrov!!! Pri jeho vytváraní sme si dobre zatancovali. Veríme, že o rok sa k nám pridajú ďalší a tento rekord prekonáme.

Na záver čakala na všetkých tombola – ceny do nej venovali okrem MC Kukulienka aj reštaurácia ANTICA TOSCANA, zmrzlináreň FRANCK, zmrzlináreň ARÉNA, Ovocie a zelenina, Lekáreň Rusovce, p. Mančík a hlavnú cenu do súťaže – týždňový pobyt v dennom tábore – venovala tenisová škola TOP TENIS. Všetkým sponzorom ďakujeme!

A úplne na koniec sme si všetci dobre zatancovali. Oslava MDD sa vydarila. Aj keď je s prípravou takejto akcie vždy veľa práce, stojí tá námaha za to. Ďakujeme za spoluorganizovanie DOBROVOĽNÉMU HASIČSKÉMU ZBORU, KRESŤANSKEJ LIGE NA POMOC MENTÁLNE POSTIHNUTÝM NA SLOVENSKU, MÚ BRATISLAVA – RUSOVCE. Pri ďalšej akcii opäť dovidenia!

Rubrika: Čo sme spolu zažili | 1 komentár

nahor »