Kukulienka

1. narodeniny MC Kukulienka

17 November 2006

1. narodeniny MC Kukulienka

 

16. november 2006: 1. narodeniny MC Kukulienka

Rubrika: Fotky | Comments Off

10 November 2006

Lampiónový sprievod

 

9. november 2006: Lampiónový sprievod

Rubrika: Fotky | Comments Off

10 November 2006

Lampiónový sprievod

9.11.2006

Už po druhý raz sa konal začiatkom novembra Rusovský lampiónový sprievod.
Slniečko zachádzalo, deti prichádzali, až sme sa nakoniec pred školou skoro nezmestili a museli sme vyraziť. Dalo by sa povedať „tradičnou“ cestou – Z Vývojovej ulice na Kovácsovú, odtiaľ prejsť pri zdravotnom stredisku na Pohraničníkov a po nej späť do Reštaurácie stodola. Na čele sprievodu išlo požiarnické auto – kvôli bezpečnosti, ale aj pre zábavu – niektoré deti sa kúsok odviezli a spievali pre všetkých. Pri cintoríne dostal každý trubku a sprievod nadobudol tú správnu atmosféru. Šťastný džavot detí a veselé trúbenie nás sprevádzali ďalej. Pre najmenších bola cesta naozaj výzvou, určite sa medzi nimi našli také, ktoré prešli taký kus po prvýkrát v živote. Sladká odmena pred posledným úsekom cesty im pomohla položiť aj tie posledné krôčky a prísť až do cieľa, kde nás čakala tá pravá zábava a v neposlednom rade aj výstava tekvičiek. Z rodičov sme vytvorili porotu a pokým oni rozhodovali, my už sme pili, jedli a hodovali. Tak ako vždy mala pre nás pani Blahovcová zo Stodoly chutné občerstvenie. Dievčatá zo základnej školy nacvičili vystúpenie, aby nám čas do vyhodnotenia súťaže o najkrajšiu tekvičku rýchlejše ubúdal.
Porota, ktorá to mala naozaj ťažké, po dlhom váhaní rozhodla, a ocenila tekvičky z dielne Novákovcov, Polákovcov, Plankenauerovcov. Po odmenení výhercov sa začala diskotéka a všetci sme sa tak dlho zabavali, že sme ani Večerníčky nepostíhali.
Napriek tomu, že nás počasie hodinku pred začiatkom postrašilo obrovským lejakom, prišlo na sprievod so svojimi rodičmi a starými rodičmi viac ako 90 detí. Myslím, že nikto neľutoval. Spolu sme vytvorili Rusovskú tradíciu a môžme sa tešiť na ďalší ročník sprievodu plného žiariacich svetielok lampiónov odrážajúcich sa v detských očkách.

Rubrika: Čo sme spolu zažili | Comments Off

nahor »