Kukulienka

Fašiangový sprievod

21 Február 2007

Fašiangový sprievod

20.2.2007

Od nepamäti sa ukončuje fašiangové obdobie v Rusovciach sprievodom po dedine. Požiarnické auto s tanečníkmi na prívese, milí ľudia a dobrá hudba. Tento rok sme sa opäť rozhodli pridať k nim. Požiarnické auto bolo zárukou záujmu detí a dobrá nálada lákala zasa nás – rodičov.

O štvrtej sme už netrpezlivo vykúkali požiarnicke auto. Na Balkánskej, na Vývojovej a aj na Kovácsovej ulici postávali skupinky detí a hľadeli do diaľky. „Už idúúúúú …..“, ozvalo sa zrazu spred Bieleho domu. A naozaj. Požiarnické auto sa aj s muzikou a prvými nadšencami blížilo po Kovácsovej ulici. Hudobné nástroje v rukách našich detí sa „rozohrali“, masky sa vrátili na tváričky a utekali sme sa zaradiť do sprievodu. V domoch, okolo ktorých sme prešli vykúkali deti aj dospelí, dedkovia posilnili spoza bránky vnúčatká čokoládkami, maminky rozdali cukríky. Andrejka Kukulienka sľubovala sladkú odmenu na záver, na ktorú sme sa už všetci tešili.

Vďaka nášmu Miestnemu policajtovi a požiarnikom sme bezpečne prešli aj cez „hlavnú“ cestu k Požiarnej zbrojnici. Tam nás už čakala pani Betka a pán Bučko so svojimi dievčatami z DFS Gerulata, ktorý nám bez nároku na odmenu pripravili fašiangové vystúpenie, ktoré náš sprievod krásne ožvilo. Veľmi pekne ĎAKUJEME a veríme, že vám radosť detí vynahradila vašu cestu a úsilie.

A konečne bol čas na ŠIŠKY! Pani Blahovcová z Reštaurácie Stodola a aj kuchári z Rusovskej Reštaurácie Britva napiekli naozaj fantastické šisky pre všetky deti – a ušlo sa zopár aj dospelým.

Fašiangový sprievod bol aj vďaka peknému počasiu príjemnou akciou. Hlavné ĎAKUJEM patrí požiarnikom, bez ktorých by sme sprievod nemali, ale rovnako veľké ĎAKUJEM si zaslúžia aj všetci, ktorí venovali svoj čas a energiu na to, aby nám bolo dobre – MC Kukulienka, hlavne Hilde, ktorá to mala celé „pod palcom“, DFS Gerulata, Reštaurácii Stodola a Rusovskej Reštaurácii „Britva“ a v neposlednom rade vám – deťom, rodičom a starým rodičom, bez ktorých by to nebolo ono. A čím oživíme sprievod o rok? Možno to budú tématické alegorické vozy … a možno niečo úplne iné :)

Rubrika: Čo sme spolu zažili | Comments Off

15 Február 2007

Karneval

 

13. február 2007: Karneval

Rubrika: Fotky | Comments Off

14 Február 2007

Karneval

13.2.2007

Čas neúprosne plynie a z našich malých Kukulienok sa stali škôlkári. Preto sme sa rozhodli organizovať karneval tento rok spolu s Materskou školou. Aby sa nové kukulienčatá, ktoré sa do škôlky len chystajú, zoznámili s deťmi a aby tie veľké mohli prežiť tento deň plný radosti spolu s kamarátmi.

O tretej sa začala kultúrna sála Bieleho Domu plniť – ďakujeme MČ Rusovce za jej bezplatné zapožičanie. Mamičky z Kukulienky už predtým rozmiestnili stoly a stoličky, nachystali občerstvenie a aj DJ sa už pripravoval na spustenie prvej pesničky. Robili sa posledné úpravy scenáru, rozdeľovali sa úlohy. Deti, ktoré už nevedeli obsedieť, začínali tancovať. Keď pár minút pred pol štvrtou prišli aj poslední škôlkári, zábava sa mohla začať. Tóny prvej pesničky rozžiarili očká a roztancovali nôžky. Konferenciérky Ajka a Elenka spravili s deťmi vláčik a už sa išlo cez tunel do Žiliny a do Popradu na čokoládu.

Aby sme si mohli všetky masky pozrieť, deti postupne vychádzali na pódium a rozprávali akú masku predstavujú. Našli sa komboji (pre tých, ktorý neviete, boli to malí kovboji), indiáni, dokonca aj kat. Bol tu požiarnik aj rytier. Medzi zvieratkami nechýbali lienky, psíkovia, korytnačky, včielky … a našlo sa aj nespočetné množstvo princezien. A nechýbal šašo, inak by to snáď ani nemohol byť poriadny karneval.

Spolu sme si spievali, tancovali sme, zabávali sa, až sme úplne vyhladli a vysmädli. Koláčiky a čajík od tety Katky Polákovej (ktorá okrem občerstvenia zorganizovala okolo karnevalu aj všetko ostatné – Katka, ďakujeme!) naplnili brušká a dodali ďalšej energie na šatenie sa. A skákali, lietali a točili sme sa až do piatej.

Ďakujeme všetkým rodičom a starým rodičom, ktorí prišli so svojimi deťmi, ďakujeme pani učiteľkám z MŠ, ktoré priviedli ostatné deti, MČ Rusovce za zapožičanie miestnosti, ďakujeme Katke Polákovej za perfektnú organizáciu, Andrejke a Elenke za moderovanie a v neposlednom rade ďakujeme všetkým, ktorí kúpou perníčka pomohli pokryť náklady na organizovanie tejto akcie. A tešíme sa na stretnutie pri tých ďalších.

Rubrika: Čo sme spolu zažili | Comments Off

nahor »