Kukulienka

Fotky z Veľkonočných tvorivých dielní

31 Marec 2012

Fotky z Veľkonočných tvorivých dielní

Spoločne sme zažili príjemné popoludnie, asi 30 detí, ktoré prišli, si vyrobili krásne veľkonočné dekorácie, ktoré na záver vystavili a predstavili ostatným.

Fotky: https://picasaweb.google.com/ozkukulienka/VelkonocneTvoriveDielne2012

Rubrika: Čo sme spolu zažili, Fotky | Comments Off

27 Marec 2012

Veľkonočné tvorivé dielne

OZ Kukulienka pozýva všetky rusovské deti na
Veľkonočné tvorivé dielne
v sobotu 31.3. od 16:30 do 18:30
v herni MC Kukulienka.

 

Výroba veľkonočných ozdôb a dekorácií
pod vedením profesionálnej výtvarníčky.
Pracovný materiál je zabezpečený,kto chce, nech si donesie vyfúknuté vajíčko.

Rubrika: Pozvánky | Comments Off

25 Marec 2012

Jarná vychádzka 2012

Jednou z tradičných jarných Rusovských aktivít sa po fašiangovom sprievode stáva aj vítanie jari. Na deti však v lese nečakajú len rozkvitnuté kvietky a pučiace stromy či legenda o Rusovskom kaštieli, ale aj rôzne úlohy a súťaže. Keď nechceme pokaziť kúzlo jarnej prírody musíme s deťmi napríklad mostíky, ktoré vedú do lesoparku, prekonať vždy netradične. Len tak vojsť alebo vyjsť si nikdy netrúfame. Okrem toho majú deti na vychádzke vždy možnosť tvoriť niečo z darov prírody. Tento rok obkresľovali kôru stromov či stavali domčeky pre lesných škriatkov. Nechýbala tradičná ochutnávka medvedieho cesnaku a ďalšie malé zábavy a úlohy.

Fotky z jarnej vychádzky nájdete na adrese:

https://picasaweb.google.com/ozkukulienka/JarnaVychadzka2012

Rubrika: Čo sme spolu zažili, Fotky | Comments Off

17 Marec 2012

Vítanie jari s Kukulienkou

OZ Kukulienka pozýva všetky rusovské deti na tradičnú
JARNÚ VYCHÁDZKU DO ČAROVNÉHO LESA
v sobotu 24.3.2010 o 10:00.
Stretneme sa v parku pred reštauráciou SĽUK.
Príďte a spolu pomôžeme Pani Jari prebudiť náš park!

Rubrika: Pozvánky | Comments Off

15 Marec 2012

Darujte svoje 2% Kukulienke

OZ Kukulienka pre Vás organizuje už sedem rokov tradičné komunitné akcie, ako Jarná vychádzka, Fašiangy, Oslava Dňa matiek, MDD, Šarkaniáda, Lampiónvý sprievod či Živý Betlehem. Taktiež prevádzkuje herňu Materského centra a organizuje ďalšie podujatia pre deti a mládež. Ak sa rozhodnete podporiť v tomto roku Kukulienku svojimi 2% z daní, požiadajte svojho zamestnávateľa do 15.2. o vykonanie ročného zúčtovania.

Údaje z neho môžete vyplniť do nasledovného formulára.
Viac informácií o postupe nájdete tu.

Ďakujeme!

Rubrika: Správy | Comments Off

11 Marec 2012

Divadielko v Kukulienke

Pozývame vás na divadelné  predstavenie pre našich najmenších s divadlom Makile – Lienka Kikilienka a veľkonočné vajíčko, ktoré sa uskutoční  v sobotu 17.3. o 10:30. Príďte prosím 10 minút pred začiatkom predstavenia.

Vstupné je 2 € na rodinu.

Rubrika: Pozvánky | Comments Off

4 Marec 2012

Kukulienka na Facebooku

Mamičky z MC Kukulienka založili na facebooku skupinu MC Kukulienka Rusovce.

Dostanete tam informácie o programe a možete položiť otázky aj ohladne masáží, cvičenia alebo prednášok. Radi na všetko zodpovieme :)

Rubrika: Správy | Comments Off

4 Marec 2012

Herňa materského centra – marec 2012

Herňa v sobášnej sieni pri pošte je otvorená na pohranie sa:
Utorok: 10:00-12:00
Štvrtok: 10:00-12:00
Vstupné: 1,50 €/jednorázový vstup; 1,- €/permanentka

Program herne:

1.3.(štvrtok) Herňa
2.3.(piatok) Cvičenie detičiek s mamičkami (Kurz pod vedením fyzioterapeutky Danky Lihotskej. Cvičenie pre deti cca. od 1-3 rokov. Cvičenie prebieha formou hry na hudbu s využitím nie len fitlôpt, ale aj rôznych iných pre detičky zaujímavých pomôcok. Kurz cvičenia detí zahŕňa 8 cvičiacich hodín, 1 krát týždenne a jednu náhradnú hodinu za neprítomnosť na kurze. Cena 30 EURO. V prípade záujmu o zápis do kurzu napíšte Natálii alebo na náš facebook.)
6.3.(utorok) Herňa
7.3.(streda) Masáže pre mamičky (Oddýchnite si :) Masáž trvá cca 30 min., masáže budú, ak sa prihlásia aspoň 3 mamičky, prebiehajú v čase od 9.00 do 12.00. Bližšie informácie a objednávanie u Natálii na čísle 0905 909 525 alebo e-mailom: natalia.maaszova(zavináč)gmail.com. Cena jednej masáže je 8 EURO.
8.3.(štvrtok) Herňa
9.3.(piatok) Cvičenie detičiek s mamičkami
13.3.(utorok) Herňa
14.3.(streda) Masáže pre mamičky
15.3.(štvrtok) Herňa
16.3.(piatok) Cvičenie mamičiek s deťmi
17.3. (sobota) Divadelné predstavenie pre našich najmenších s divadlom Makile – Lienka Kikilienka a veľkonočné vajíčko
20.3. (utorok) Herňa
22.3. (štvrtok) Prednáška o čínskej medicíne Tiens (Prednáška s Ivanou Kapolkovou, Program prednášky: vychodna vs zapadna medicina, potrava a jej suvis s ochoreniami, jarna detoxikacia a jej vyznam, filozofia zdravia cez pentagram, angina, astma, alergie, imunita…, ako si pomoct cinskou medicinou. Trvanie: 45 min. + diskusia)
23.3. (piatok) Cvičenie detičiek s mamičkami
24.3. (sobota) Jarná vychádzka do čarovného lesa (začiatok 10:00 pred SĽUK-om, deti hravou formou a v kolektíve rovesníkov  spoznávajú jarnú prírodu a tajomné miesta lesa. Vhodné pre deti do 10 rokov v sprievode rodičov)
27.3. (utorok) Tvorivé dielnes domácou svätojurskou plastelínou (Vyrobme si plastelinu a pomocou nej aj odtlačky ručičiek našich ratolestí)
29.3. (štvrtok) Herňa

 Akcie a podujatia

  • 17.3. (sobota) Divadelné predstavenie pre našich najmenších s divadlom Makile – Lienka Kikilienka a veľkonočné vajíčko
  • 22.3. (štvrtok) Prednáška o čínskej medicíne Tiens (Prednáška s Ivanou Kapolkovou, Program prednášky: vychodna vs zapadna medicina, potrava a jej suvis s ochoreniami, jarna detoxikacia a jej vyznam, filozofia zdravia cez pentagram, angina, astma, alergie, imunita…, ako si pomoct cinskou medicinou. Trvanie: 45 min. + diskusia)
  • 24.3. (sobota) Jarná vychádzka do čarovného lesa (začiatok 10:00 pred SĽUK-om, deti hravou formou a v kolektíve rovesníkov  spoznávajú jarnú prírodu a tajomné miesta lesa. Vhodné pre deti do 10 rokov v sprievode rodičov)
  • 27.3.(utorok) Tvorivé dielnes domácou svätojurskou plastelínou (Vyrobme si plastelinu a pomocou nej aj odtlačky ručičiek našich ratolestí)
  •  

 Kontakt a viac informácií: Natália 0905-909 525, Sylvia 0911-711 114

Rubrika: Program herne | Comments Off

nahor »