Kukulienka

Míľa pre mamu 2011

30 Apríl 2011

Míľa pre mamu 2011

OZ Kukulienka pozýva všetky rusovské mamy, babky, tety, ich deti a všetkých príbuzných na tradičnú oslavu Dňa matiek

MÍĽA PRE MAMU
v sobotu 7.mája 2011 od 15:00 v areáli pred SĽUK-om.

PREJDITE 1 MÍĽU (1609 M) SYMBOLICKY VENOVANÚ VŠETKÝM MAMÁM A ZABAVTE SA SPOLU S NAMI

Program:

Od 15:00 Registrácia účastníkov pochodu
15:00-16:00 Netradičné súťaže pre mamy, ockov a ich deti
16:00 ŠTART Míle pre mamu
16:30 Spoločná bubnovačka pre malých aj veľkých

Možno príde aj kúzelník…

Rubrika: Pozvánky | Comments Off

3 Apríl 2011

Fotky z jarnej vychádzky

Jarná vychádzka je pre nás prelomom medzi aktivitami, ktoré sa konajú najmä vnútri a tými, pri ktorých na nás zasvietia hrejivé slnečné lúče. Umocnené „dlhšími dňami“ po zmene času na letný je prelom marca a apríla jednoznačne tým správnym časom, kedy si uvedomujeme, že si treba začať vychutnávať prírodné bohatstvo, ktoré máme v Rusovciach doslova na dosah ruky.
„Pôvodne sme vymysleli jarnú vychádzku ako motiváciu detí ísť sa prejsť. Na to, aby nezačali po pár krokoch vymýšľať. Prechádzka obohatená súťažami, príbehmi a občerstvením v skupine rovesníkov je jednoznačne pre deti zaujímavejšia ako keď idú „len“ s mamou a ockom“, prezradila svoju motiváciu pre zastrešenie tejto aktivity členka OZ Kukulienka Darina Mokráňová. „Zaujímavé je, že deti s touto akciou nerastú. Každý rok prichádzajú nové. Cieľovou skupinou sú dlhodobo predškoláci, maximálne deti prvej či druhej triedy ZŠ,“ dodala vzápätí.
Práve pre tieto deti vymýšľajú manželia Mokráňovci spolu s ostatnými mamičkami z Kukulienky príbehy o vílach, zbojníkoch či začarovanom mostíku, maľujú s deťmi horáreň, hrajú šiškovú vojnu a každoročne ochutnajú chlebík s medvedím cesnakom. Pozrite si, čo všetko zažili tento rok v našej fotogalérii a príďte to o rok zažiť aj vy! Už teraz sa na vás tešíme!
http://picasaweb.google.com/ozkukulienka/JarnaVychadzka2011

Rubrika: Čo sme spolu zažili, Fotky | Comments Off

nahor »