Kukulienka

Fašiangový sprievod 2010

17 Február 2010

Fašiangový sprievod 2010

Fasiang 2010
V utorok 16. februára si vyšli malí aj veľkí Rusovčania do ulíc – „naposledy“ sa zabaviť a pochutnať si na zabíjačkových špecialitách. „Od zajtra nás čaká obdobie pôstu, tak sa ešte zabavme, tancujme, hodujme … „, takýmito slovami zahájili tohtoročný fašiangový sprievod, ktorý vyrazil spred miestneho úradu. Spoločnými silami sa Kukulienke, hasičom, deťom a pani Betke z Gerulaty aj za pomoci ďalších sympatizantov (niektorí šoférovali, iní požičali vozík a ďalší zasa slamu do voza) podarilo pripraviť krásne popoludnie.

Fašiangový sprievod naozaj nabral za posledné roky na kráse. Ku klasickému hasičskému vozu sa tento rok pridal aj alegorický voz OZ Kukulienka s krásnou Morenou a v sprievode bolo najviac masiek, ako si za posledné roky pamätáme.

Sprievod sa zastavil „Pod Stodolou“, kde si nielen deti, ale aj dospelí znova zaspievali a zatancovali a za odmenu pochutnali na tradičných fašiangových šiškách z kuchyne Rusovskej reštaurácie.

Sprievod sa na záver pobral do reštaurácie Aréna, kde pokračovala veselica a zábava spojená s dobrým jedlom, pochovaním basy aj topením Moreny (no, aspoň takým symbolickým:) ).

Fašiangový sprievod je symbolom konca veselice, ale pre dobrovoľníkov, ktorí túto akciu pripravili, štartovacou čiarou do nového roka. „Úsmev na tvárach detí, radosť dospelých, spolupráca nás všetkých – to je to, čo nás v našej práci posúva najviac vpred. Preto sa chceme všetkým poďakovať, že prišli a pomohli nám.“

40 dní budeme na zábavu len spomínať. Po Veľkej Noci sa však vrece s kultúrnymi akciami plnými nezabudnuteľných zážitkov znova roztrhne. Veríme, že budeme všetci opäť pri tom.

(dam)

Streda, 17. Február, 2010, 12:55; Rubrika: Čo sme spolu zažili, Fotky.

nahor »