Kukulienka

O Míli v Rusovciach – bude nás znova viac?

16 Apríl 2009

O Míli v Rusovciach – bude nás znova viac?

Rubrika: Správy |

Oslava Dňa Matiek je v dnešnej dobe jednoznačne tradíciou. Od roku 2004 sa na Slovensku organizuje Míľový pochod – pôvodne ako pokus o zápis do Guinessovej knihy rekordov v najväčšom počte ľudí tlačiacich kočíky v jednom čase na trati jednej Míle; dnes symbolický 1609 metrový pochod aj pre tých, čo deti nemajú – nepodmienený ničím iným ako láskou ku svojej mame.
Počas podujatia Míľa pre mamu chcú mamičky upriamiť pozornosť verejnosti na to, že majú právo, česť i povinnosť vychovávať svoje deti v krásnom, zdravom, bezpečnom a slušnom prostredí.Míľa pre mamu 2009 bude preto vyvrcholením celoslovenskej dlhodobej kampane „Dovoľte mi vstúpiť s dieťaťom s podnázvom „Vytvorme priestor mamám a deťom” (apríl – jún 2009). Cieľom tejto osvetovej, mediálnej kampane je poukázať na bariéry, s akými sa rodičia a malé deti v spoločnosti stretávajú a nárokovať si ich odstránenie. Dať najavo, že mamy majú dôležitú úlohu v našej spoločnosti – nezabúdať na to, že sú to práve ony, kto vychová deti k láske, spravodlivosti a úcte k svojim blízkym, k svojmu okoliu a svojej krajine. Deti, z ktorých budú za štvrťstoročie profesori, doktori a za pár rokov možno aj ústavní činitelia riadiaci celú našu krajinu. Čo im mamy a my do vienka dáme, to sa nám potom vráti späť.
Do šiesteho ročníka Míle pre mamu sa zapojí 36 materských centier, ktoré pod záštitou Únie materských centier zorganizujú míľový pochod v 26 mestách a obciach na Slovensku:
V Banskej Bystrici, Bratislave, Bratislave – Rusovciach, Košiciach, Leviciach, Liptovskom Mikuláši, Martine, Nitre, Novákoch, Považskej Bystrici, Šali, Trenčíne, Žiline, Dolnom Kubíne, Hriňovej, Lozorne, Malackách, Nižnej na Orave, Novej Bani, Prievidzi, Rohožníku, Senici, Sabinove, Snine, Zlatých Moravciach a Galante.

Rusovskú Míľu ako samostatné podujatie organizujeme po tretíkrát. Verím, že sa stane po tomto ročníku aj našou obecnou tradíciou. Že účastníkov, ktorých bolo v roku 2007 157 a o rok na to už 202 bude tento rok znova o zopár párov nôžok viac. Že vezmete svoje mamy, staré mamy a určite aj otcov a prídete do krásneho prostredia Rusovského parku vzdať im hold, povedať im ďakujem a stráviť s nimi príjemné chvíle.

Štvrtok, 16. Apríl, 2009, 10:26; Rubrika: Správy.

nahor »