Kukulienka

Jarná vychádzka

30 Marec 2009

Jarná vychádzka

Pred týždňom sneženie a na lúkach v parku namiesto iskerníkov snežienky a scilly nás jednoznačne upozornili na to, že Pani Jar to bude mať tento rok so zobúdzaním prírody ťažké. Preto sme sa rozhodli, spolu s rusovskými deťmi, počas tohtoročnej, v poradí už tretej jarnej vychádzky, Pani Jari pomôcť.

Zopár iskerníkov sme predsa len našli a tie nám pripomenuli povesť o princeznej Štefánii, ktorá kedysi, očarená zlatom, ktoré viezli námorníci po Dunaji, vyslala svojich vojakov, aby jej ho priniesli. Veľké bolo jej sklamanie, keď sa zlato premenilo na malé žlté kvietky a ona ich v hneve všetky vyhodila von oknom. Rozleteli sa po celom parku a sú to vraj práve iskerníky, ktoré tam dodnes rastú.

Pri rozprávaní o lesných vílach a škriatkoch prebúdzajúcich stromy sme sa dostali k začarovanému mostíku, cez ktorý prešli, vďaka vraniemu kráľovi , nakoniec všetky deti.

Za ním sa začala pomoc pani Jari. Najprv sme len zbierali šišky a rozmýšľali ako tým pani Jari pomôžeme. Odpoveď sme sa dozvedeli na lúke, kde sme spoločne zo šišiek vytvorili veľké slnko. Každé z 22 detí, ktoré s nami napriek nie práve najkrajšiemu počasiu kráčali jarnou prírodou, slniečko prirobilo jeden lúč, aby mohlo ohrievať zem a vzduch a príroda sa čoskoro prebudila.

Na lúke sme si pochutnali na zdravej jarnej dobrôtke – chlebíku s medvedím cesnakom, spravili sme si jednu spoločnú fotku a s deťmi sme si zamotali ruky, zahrali sa na indiánov či na opice J.

Na záverečných metroch prechádzky ešte deti nazbierali kamienky, šišky, listy a drievka, ktoré sme spoločne hádzali do vody a pozorovali čo bude a čo nebude plávať. Úplne presne sa nám trojročným drobcom nepodarilo vysvetliť, prečo sa malý kameň ponoril a veľké drevo pláva, ale zábavy sme si pri tom užili.

Napriek pomerne zlému počasiu sa nás na jarnej vychádzke zišlo štyridsať. Teší nás, že rodičov jemný dážď neodradil. Myslím, že aj takéto počasie plné mlák a blata sa deťom páči a verím, že sa okrem zablatenia na prechádzke a pri vítaní jari zabavili a niečo aj naučili. Ak sa vám páčilo, tešíme sa o rok … dovidenia J.

 

Všetky fotky:

Pondelok, 30. Marec, 2009, 20:51; Rubrika: Čo sme spolu zažili, Fotky.

nahor »