Kukulienka

Lampiónový sprievod 2008

15 November 2008

Lampiónový sprievod 2008

Lampiónový sprievod sa tento rok konal v Rusovciach už po štvrtýkrát, čím sa stal neodmysliteľnou súčasťou života našej mestskej časti. Voláme naň svojich známych z Bratislavy aj blízkeho okolia, pretože sme na túto našu akciu právom hrdí.

Novinkou tohto roka bolo alegorické vozidlo, ktoré sa do sprievodu dostalo kvôli “chorobe” hasičského auta.  Vďaka ozvučeniu, za ktoré vďačíme p. Tiborovi Strakovi, sme ho plnohodnotne nahradili. Pri jeho ozdobovaní sa ukázala miera kreativity mnohých členov Kukulienky a ich detí a znova nás posunula o krôčik bližšie k stále nenaplnenej vízii alegorických vozov na tomto alebo fašiangovom sprievode :) .

Lampiónového sprievodu sa v tomto roku zúčastnilo rekordných 147 detí, čo prekvapilo a milo potešilo aj nás – organizátorov. Tradičnú trasu po Kovácsovej a Pohraničníkov prešli malí aj veľkí a všetci si zaslúžili odmenu vo forme keksíka, cigánskej, chleba s cibuľou či čaju v bistre Aréna u pána Šišku.

Výstava tekvičiek bola takisto prehliadkou umeleckého ducha detí a ich rodičov, mnohé tekvičky ešte dlho po akcii zdobili priedomie nejedného rusovského domu.

Lampiónový sprievod má dnes nielen svoju tradíciu, ale aj svojho ducha. Symbolické rozsvietenie svetielok na prekonanie dlhej zimy a sviečky aj ako spomienka na tých, ktorí dnes už nemôžu byť s nami vytvárajú komunitnú atmosféru v ktorej sa rodia nové priateľstvá a nezabudnuteľné spomienky. Ďakujeme, že ste prišli.

Sobota, 15. November, 2008, 20:13; Rubrika: Čo sme spolu zažili, Fotky.

nahor »