Kukulienka

Šarkaniáda 2008

26 Október 2008

Šarkaniáda 2008

Tohoročná šarkaniáda je za nami.  Asi 50 detí z Rusoviec, ale aj vzdialenejších miest, ktoré prišli na Rusovské letisko spolu s rodičmi, privítal vetrík na šarkaniádu ako objednaný. Prvé šarkany vzlietli pár minút pred pol štvrtou a postupne sa k nim pridávali ďalšie – niektoré leteli ďaleko a bolo ich ťažké udržať. Iné si poletovali hore dole a bolo len zopár takých, ktoré nevzlietli vôbec.  Nezbedné odleteli do poľa a jeden sa dokonca zachytil na elektrickom vedení!

Keď slniečko začalo pomaly zachádzať a my sme už utekali nielen za šarkanmi, ale aj proti zime, prišlo vyhlásenie víťazov. Odmena čakala nielen na Barborku a Veroniku Polákové, ktorých šarkan bol najvyššie lietajúcim, ale na všetky deti, ktoré sa prišli s nami zabaviť.

Vďaka šikovným mamičkám a babičkám, ktorým sa chceme touto cestou poďakovať, sme si pochutnali na dobrých koláčikoch, na pamiatku nám deti nakreslili šarkaniádu aj na plátno a teraz, troška nostalgicky, pozeráme fotky a tešíme sa, že nám prialo počasie tak ako nikdy predtým a šarkaniáda sa stala tradičnou akciou našej obce.

Pozrite si tie najkrajšie momenty aj vy. A o rok .. dovyletenia :)

PS: Naša vďaka za koláčiky patrí  Oľge Radovičovej, Lenke Mančíkovej, Daniele Hudobovej, Márii Schmitzerovej, Oľge Wiestovej a Monike Plankenauerovej.  

Nedeľa, 26. Október, 2008, 20:44; Rubrika: Čo sme spolu zažili, Fotky.

nahor »