Kukulienka

Kurzy masáží detí a kojencov

20 Október 2008

Kurzy masáží detí a kojencov

Rubrika: Pozvánky, Program herne |

Kukulienka ponúka kurzy masáží detí a kojencov. V rámci tohto kurzu sa naučíte techniku celotelových detských masáží, ktorou môžete pozitívne vplývať na zdravotný stav dieťatka, môžete posilniť jeho imunitu, obranyschopnosť, naučíte sa využívať dotyk ako súčasť komunikácie s dieťaťom.

Kurz je určený rodičom, prarodičom, tehotným mamičkám a pedagógom. Masáže sú určené zdravým deťom, deťom so špeciálnymi potrebami, novorodencom, bábätkám, starším deťom, ale aj dospelým.

Prínos masáží : Masáže prehĺbia dôveru a väzby medzi dieťaťom a rodičom. Deti sa stávajú psychicky odolnejšími a vyrovnanejšími. Zvýši sa ich obranyschopnosť voči chorobám a spánkový rytmus sa zlepší. Relaxačné techniky odstraňujú popôrodné traumy. Masáže stimulujú krvný obeh, čo má pozitívny vplyv na rozvoj všetkých tkanív a činnosti orgánov. Pri masáži sa celý organizmus okysličuje a podporuje správne dýchanie. Masáže podporujú rozvoj hrudníka a správne držanie tela. Stimulujú pokožku a jej jednotlivé nervy – hlavne hmat. Podporuje sa pohybový aparát. Masáže majú pozitívny vpyv na stav dyslexie, dysgrafie, dyskalkúlie, ako i na prejavy ľahkej mozgovej dysfunkcie a downovho syndrómu.

Kurz prebieha v dvoch stretnutiach – 2 x 2,5 hodiny. Na dokonalé zvládnutie celej metódy je potrebné absolvovať celý kurz. Kurzu sa môžu zúčastniť rodičia aj so svojimi deťmi (po šestonedelí). Ak bude dieťatko dostatočne bdelé a prístupné, masáž sa môžu učiť priamo na ňom. Ináč k tomu používame bábiky, ktoré si prinesú. Techniku detských masáží je výborné sa naučiť už v tehotenstve a s bábätkom začať hneď od narodenia.

Súčasťou kurzu sú aj základné informácie o rastlinných a éterických olejoch, ktoré sa pri masáži používajú.

Na kurz si treba priniesť : pohodlné oblečenie, väčšiu bábiku, nepremokavú podložku – pokiaľ dieťa ešte nosí plienky.

Termíny: 27.10. a 18.11.2008
Cena: 600 Sk (celý kurz, t.j. oba dni)

Záujem a účasť na kurze hláste prosím na t. č. 0905 334 363 (Lenka Mančíková)

Pondelok, 20. Október, 2008, 9:25; Rubrika: Pozvánky, Program herne.

nahor »