Kukulienka

Míľa pre mamu

13 Máj 2007

Míľa pre mamu

12. mája 2007

Tak ako v minulom roku, aj teraz sme sa zapojili do medzinárodnej oslavy Dňa Matiek. Úniou materských centier organizovaná akcia sa tento rok zmenila z Guinessovho rekordu v najväčšom počte kočíkov tlačených na vzdialenosť 1 míli na neoficiálny rekord v Míľovom pochode – Míľa pre mamu. Na rozdiel od vlaňajška sme sa rozhodli nezapojiť do celobratislavskej akcie, ale spraviť si svoju míľu so svojími mamičkami tu v Rusovciach. Ak ste tam boli, viete, že to bolo dobré rozhodnutie.

Okrem samotného pochodu sme počas akcie ochutnali niekoľko druhov nátierok, ktoré pripravili šikovné mamičky, babičky a pani učiteľky. Pred SĽUK-om, kde sa akcia konala, prebiehali aj tvorivé dielne, kde šikovné mamy predviedli svoje zručnosti.

Po míľovom pochode, počas ktorého sme prešli celý zámocký park, sme si pozreli aj módnu prehliadku našich ratolestí. Okrem toho nechýbali fantastické koláče (s mnohými pri pečení pomáhali aj deti) a čaj z materinej dúšky, ktorá sa stala tento rok symbolom materstva.

Programom nás sprevádzal p. Farkašovský a ceny do kulinárskej a koláčikovej súťaže venovala MARY KAY a Kozmetika Eva v Petržalke. Najväčšia vďaka však patrí všetkým vám, ktorí ste prišli a zapojili sa do pochodu. Z 5000 účastníkov pochodu na celom Slovensku bolo 157 nás, Rusovčanov. Myslím, že je to číslo, na ktoré môžeme byť hrdí.

Nedeľa, 13. Máj, 2007, 9:03; Rubrika: Čo sme spolu zažili.

nahor »