Kukulienka

Fotky a video z Míle pre mamu 2011

7 Máj 2011

Fotky a video z Míle pre mamu 2011

Pozrite si fotky z tohoročnej úspešnej oslavy Dňa matiek – Míle pre mamu:

Fotky: https://picasaweb.google.com/ozkukulienka/MilaPreMamu2011

Video: https://picasaweb.google.com/ozkukulienka/MilaPreMamu2011Video

Jubilejný piaty ročník akcie Míľa pre Mamu v Rusovciach bol plný hudby, zábavy a radosti.

Od roku 2007 organizuje OZ Kukulienka pri príležitosti Dňa Matiek míľový pochod v rusovskom parku. 1609 metrov symbolicky venovaným všetkým mamám prešlo v tomto roku 99 účastníkov. Od najmladšieho, 6-mesačného Erika až po najstaršiu účastníčku pani Szalayovú, ktorá oslávila už 75. narodeniny…

Okrem samotnej míle nechýbali súťaže pre mamy. Vyskúšali si vešanie prádla so zaviazanými očami, vyrábali z detí múmie a nechýbala ani obľúbená súťaž dvojíc „mama-dieťa” v kŕmení mám, ktorú tento rok vyhrala babka Betka so svojou vnučkou Claudiou. „Súťaže na Míli orientujeme na mamy. Kopírujú ich denné činnosti, len z trochu iného uhla,” prezradila nám kľúč pre prípravu programu na túto akciu Andrea Čvapková z OZ Kukulienka.

Počas toho, ako mamy súťažili, vyrábali si deti v tvorivých dielňach perkusove nástroje, aby sa všetci mohli pridať k bubnovačke, ktorá bola impozantným záverom tejto akcie. „Hudba je odpradávna súčasťou života ľudí. A bubon, rovnako ako ostatné perkusové nástroje je hudobný nástroj, ktorý vám prináša radosť už po krátkom tréningu. Práve radosť z hudby, ktorú sme sami zažili na iných akciách, sme chceli priblížiť aj deťom a ich rodičom tu v Rusovciach,” objasnil výber tejto aktivity Palo Mokráň. A nemýlil sa. Atmosféra bola úžasná od prvého rytmu, ktorý deti a ich rodičia vyčarovali na svojich hudobných nástrojoch.

Míľa pre mamu je akcia, ktorá sa koná v mnohých mestách na Slovensku vrátane Bratislavy. OZ Kukulienka prinieslo napriek tomu Míľu do Rusoviec. Prečo? „Aby sme sa nestratili v anonymnom dave. Tu sme doma. Našim cieľom nie je kvantita, dav ľudí. Ale radosť v očiach tých, s ktorými žijeme v jednej obci,” dodal pri našom rozhovore Palo Mokráň. „Rusovskú Míľu vnímame ako tradičnú akciu a už teraz sa tešíme na ďalší ročník.”

(dam)

Sobota, 7. Máj, 2011, 22:37; Rubrika: Čo sme spolu zažili, Fotky.

nahor »