Kukulienka

Fotky z lampiónového sprievodu

7 November 2010

Fotky z lampiónového sprievodu

Prvú novembrovú sobotu si malí aj veľkí Rusovčania našli čas a zapojili sa do tradičného lampiónového sprievodu. Organizovaný už po šiestykrát dobrovoľníkmi z OZ Kukulienka má svojich stálych, no láka aj nových návštevníkov. Každoročne prejdú svoju trasu od cintorína cez časť Rusoviec a vytvoria príjemnú atmosféru na jeho závere. Tento rok si v Rímskom parčíku, kde sa sprievod skončil, okrem výstavy tekvičiek, ktoré boli opäť umeleckými dielami, pripravili organizátori vypúšťanie lietajúcich lampiónov a ohňovú show. Za dohľadu členov rusovského Dobrovoľného hasičského zboru sa podarilo udržať oheň pod kontrolou. Centrum našej mestskej časti opäť na chvíľku ožilo, strecha požiarnej zbrojnice sa premenila na pódium a veríme, že deti aj dospelí odchádzali domov dobre naladení.
Lampiónové svetielka nás majú hriať, až kým opäť do našich krajov nezavíta pani Jar. Spolu so splnenými želaniami, ktoré sme si pomysleli pri vypúšťaní lampiónov do vzduchu nám posvietia na cestu k budúcoročnému lampiónovému sprievodu.
Za pomoc pri organizácii chceme poďakovať všetkým, ktorí prispeli prípravou či rozdávaním občerstvenia alebo podali pomocnú ruku pri samotnom sprievode. ĎAKUJEME, bez vás by sme to nezvládli.

Fotky z lampiónového sprievodú nájdete v našej fotogalérii.

Nedeľa, 7. November, 2010, 20:00; Rubrika: Čo sme spolu zažili, Fotky.

nahor »