Kukulienka

Míľa zábavy – Míľa pre mamu 2010

8 Máj 2010

Míľa zábavy – Míľa pre mamu 2010

img_0591.jpg
Druhú májovú nedeľu, predvečer Dňa Matiek, venovali Rusovčania už po štvrtýkrát svojej mame a prechádzke po rusovskom lesoparku.

Od tretej hodiny prebiehali pred SĽUK-om tvorivé dielne pre deti, hrala hudba a mamy aj babky sa mohli zapojiť do rôznych netradičných súťaží – skladanie tričiek so zaviazanými očami, zaväzovanie šnúrok pomocou klieští a spolu s deťmi sa aj do súťaže v kŕmení či maľovaní mám. To všetko preto, lebo tu bol Deň Matiek a s ním jedna z nosných kultúrnych akcií organizovaná MC Kukulienka.

Tradičnú míľu, 1609 metrov venovaných svojej mame, si prišlo v Rusovciach tento rok prejsť 108 účastníkov. Aj keď je to menej ako vlani, je to krásne a zároveň magické číslo. 108 ľudí sa zapojilo do vytvorenia Guinessovho rekordu v tlačení kočíka na trase jednej míle v roku 2004, čo bola akcia, ktorá je vlastne Mamou Míle pre mamu J.

 

Nechýbali najmladší, tento rok dvaja účastníci – Miško a Lukáško vo veku 6 mesiacov, rovnako prešla Míľu aj najstaršia z účastníkov, pani Mackarinová, ktorá tento rok oslávila už svoje 80. narodeniny.

 

Spolu s nami – Rusovčanmi, prešlo Míľu pre mamu v roku 2010 na celom Slovensku rekordných 17 210 registrovaných účastníkov. Teší nás, že mamy opäť lámali rekordy. Ďakujeme Vám, že ste prišli, priniesli dobrú náladu a podporili túto krásnu akciu. Veď bez mamy by tu nebol nikto z nás.

Sobota, 8. Máj, 2010, 21:40; Rubrika: Čo sme spolu zažili, Fotky.

nahor »