Kukulienka

Šarkaniáda

24 September 2006

Šarkaniáda

23.9.2006

Prišiel čas šarkanov. Šarkany zdobia výkladné skrine, visia v regáloch v obchodoch a deti ich kreslia na výskresy. Aj u nás, v Rusovciach, sa šarkany objavili na oblohe. A bolo ich hneď niekoľko. Veľkí, malí, farební. Draci, lietadlá, motýle…niektorí originál z domácej dielne, iní z veľkoobchodov a jeden dokonca z Rakúska, ako inak, veď bývame kúsok od hraníc.

Ste zvedaví, kde sa tu šarkani nabrali?

Prinieslo si ich asi 40 detí s rodičmi z Rusoviec a z Jaroviec na letisko v Rusovciach. Tu sa konala šarkaniáda v jedno septembrové sobotné popoludnie.
Svietilo krásne slniečko, po vetre ani slychu ani chýru! Čas na kúpenie a nie na púštanie šarkanov. Najprv sa zdalo, že šarkany necháme zmotané. Prví odvážlivci sa dali do boja s bezvetrím. Občas nejaký šarkan padol a zlomil sa, iný sa zamotal do susedného šarkana. Ozývali sa bojové pokriky, ktoré sa neskôr zmenili na “letí, letí, letí….”.
Šarkani nás nesklamali . Vzlietli vysoko, vysoko……. Väčšina sa dostala ponad hlavy nás všetkých a zubato sa na nás usmievala. A to vďaka rýchlym nohám a usilovnosti majiteľov šarkanov, ktorí dostali svojich lietajúcich koníčkov do výšok.
Každý zo zúčastnených mal možnosť zažiť pocit víťazstva a radosti z letu šarkana. O to išlo organizátorkám šarkaniády – maminkám z materského centra Kukulienka. Preto ak ste premeškali tohtorocnú šarkaniádu nesmúťte , šarkanov budeme púštat aj budúci rok. Už teraz premýšlajte akého šarkana vyrobíte!
A tu uvádzame víťazov z pomedzi víťazov.

Súťaž o najkrajšieho domácky vyrobeného šarkana:
1.Terezka Bartová
2. Misko Hozank
3. Danko Čvapek

Víťazi súťaže o najvyššie vyleteného šarkana:
1. Štefan Polák
2. Roman Plankenauer
3. Dávidko Iványi

Ďakujeme PD Dunaj za poskytnutie priestoru letiska, Monike Plankenauerovej za vynikajúcu bublaninu a organizovanie akcie, ujovi pilotovi za ukážku lietadla a MC Kukulienka za skromné ceny do súťaže! A všetkým zúčastneným za ich krásnych šarkanov.

Tešíme sa na budúcoročnú šarkaniádu.

Nedeľa, 24. September, 2006, 8:58; Rubrika: Čo sme spolu zažili.

nahor »