Kukulienka

Rusovce opäť rozsvietili lampióny

9 November 2009

Rusovce opäť rozsvietili lampióny

Sychravé jesenné počasie láka pozažínať sviečky a troška sa zohriať. Tento rok sme to počas lampiónového sprievodu uvítali ešte o čosi viac. Počasie bolo naozaj také, že by sme ani psa nevyhnali. Na hodinku však pršať prestalo a tak sa vybrali rusovské deti a ich rodičia, kamaráti a starí rodičia rozsvietiť svetielka v našich uliciach. A aj v našich srdciach.

Stovka lampiónov prešla od cintorína, po Kováčovej a ulici Pohraničníkov k pánovi Šiškovi do bistra Aréna, kde bolo pre deti pripravené občerstvenie, diskotéka a s lampiónovým sprievodom neoddeliteľne spojená výstava. Dvadsiatim tekvičkám dodávali príjemné teplo žiariace sviečky a každý sa mohol pokochať na krásnych umeleckých dielach. Od maličkých tekvičkových strašidiel a princezien, cez obojstranne vyrezanú tekvicu až po tú najväčšiu, prasiatko znázorňujúcu. Každá mala svoje čaro a za každou sa skrývali nielen malé detské rúčky a pomocné ruky ich rodičov, bolo v nich ukryté aj celé leto, počas ktorého všetky rástli. Možno práve to v tekvičkách ukryté slniečko nás všetkých zohrialo aj napriek hustému dažďu, ktorý nás ku koncu akcie nenechal suchých.

Tento rok sme kráčali ulicami Rusoviec už po piatykrát, aj keď sa nám to zdá neuveriteľné. Niektoré deti za ten čas vyrástli, iné sa narodili, aj v Kukulienke sa vystriedali rôzni dobrovoľníci. A piate výročie, to už si zaslúži oslavu, a nie hocijakú. Ohňostroj, ktorý potešil aj takých, čo museli kvôli chorobe zostať doma; k tomu sladká torta a pre organizátorov aspoň symbolická čokoládová „výplata“.

Lampiónový sprievod je posledná, sezónu uzatvárajúca akcia OZ Kukulienka. Aj keď sa do jari ešte určite stretneme v herni či pri zdobení vianočného stromčeka, ďalšiu sezónu komunitných akcií otvoríme až vo februári a opäť sprievodom, tentokrát fašiangovým. Tak keď vám bude v zime chladno, spomeňte si na žiariace svetielka … až kým nás nezohreje prvé jarné slniečko

Pondelok, 9. November, 2009, 19:35; Rubrika: Čo sme spolu zažili.

Komentáre k príspevku “Rusovce opäť rozsvietili lampióny”

  1. 1

    Po lampiónovom sprievode sme dostali takúto SMS od maminy chorých detí, ktoré sa nemohli zúčastniť lampiónového sprievodu:
    “Ahojte, ten ohňostroj bol súčasťou, však? Ak hej, ďakujeme. Deti boli v extáze.”

nahor »